Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej

 

 

 

 Pożegnanie zimy i przywitanie wiosny

Wiosna to czas, kiedy
wszystko budzi się do życia,
świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

 

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.

 

Uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą świętowali pierwszy dzień wiosny. Uroczystość rozpoczęła się przygotowaniem Marzanny. Następnie zimowa Panna została zabrana na spacer. Dzieci śpiewały wiosenne piosenki, wyrażając tym samym swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

 

Uczniowie z klas I-III tego dnia zaangażowali się w wykonanie pięknych prac plastycznych. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

 

Uczniowie klas IV –VIII wzięli udział w szkolnym pokazie mody. Polegał on na przygotowaniu w warunkach domowych kapelusza według własnego pomysłu, wyobraźni i kreatywności. Głównym motywem była inspiracja nadchodzącą wiosną.

 

Dokumentację zdjęciową prezentujemy w galerii. Jesteśmy pewni, że starania naszych uczniów sprawią, że Wiosna zawita u nas na dobre.

Autor wydarzenia:
Monika Adamczyk, Wojciech Jurkowski

Czytany 871 razy

Skomentuj


Znajdź nas na Facebooku

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej
Os. Skrodne 240
34-452 Ochotnica Dolna
tel/fax: (18) 262-46-78
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.skrodne.ochotnica.pl